Tworzyliśmy własny gwiazdozbiór na niebie…

IV Noc Perseidów za nami. Jak co roku nad Wartą, w pobliżu błękitnego mostu w Świerkocinie, wypatrywaliśmy spadających Perseidów.

Zazdrosne niebo – i tym razem – zakryło ten oczekiwany przez nas spektakl – obłokami. Ale i na to byliśmy przygotowani: do nieba – wraz z naszymi marzeniami i życzeniami – popłynęły lampiony. Te płonące, różnokolorowe serca, stworzyły nasz własny gwiazdozbiór na niebie. To widok, dla którego warto było znaleźć się na nadwarciańskich łąkach.

Kto był z nami między 9 a 14 sierpnia na pewno wspomina spacery nordic walking, rowery, wieczór z grami witnickimi i tarotem, śniadanie na trawie i niedzielne, świąteczne śniadanko z wędkarzami… Nie mówiąc już o biesiadzie „Posmakuj Witnicy” (ach te kaszaneczki i boczusie!) i o kapitalnych koncertach Wojtka Gesickiego, Darka Zawadzkiego i ATLANTYDY.

Trochę w tle, ale jakże ważna dla przyszłości Warty, była piątkowa debata w gronie samorządowców i inwestorów „Warto nad Wartą!” - mamy nadzieję, że efekty tego spotkania będą widoczne już w przyszłym roku! Wspomnienia wszystkich tych chwil odnaleźć można w naszej GALERII.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy:

Gmina Witnica

Miejski Dom Kultury

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika

Stowarzyszenie Przyjaciół ZS im. M.Kopernika

Rada Sołecka i Koło Gospodyń ze Świerkocina

Rada Sołecka Boguszyniec

Towarzystwo Przyjaciół Witnicy

Rada Rodziców SP z Kamienia Wielkiego

liderzy zespołu „SIE Ściemnia”

Witnickie Koło Wędkarskie

OSP Witnica
Projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007- 2013 oraz budżetu państwa.


"Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość"
"Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft"